Hotline
0530 970 55 54
Tartan Zemin Kaplama - Spor Zemin Kaplamaları
Epdm Zemin Kaplama

Sistem Tanımı

 EPDM zemin kaplama sistemleri özellikle çocuk parkları daha amatör olarak kullanılan zeminlerde elastikiyetin yoğun talep edildiği yerlere uygulanır. Çocuk oyun parkı zeminlerinin haricinde koşu yolu zeminlerinde okul bahçe zeminlerinde bisiklet yolu zeminlerinde kullanılır. genellikle 8 mm sbr garnül üzerine 5mm yada 7mm EPDM dökme zemin uygulaması olarak yapılır.

Uygulama Detayları

 Kürlenmesini tamamlamış olan beton ya da asfalt zemine nem geçişini engelleyecek şekilde poliüretan primer uygulaması yapılır. Nem bariyeri uygulamasından sonra 1-4 mm SBR granül taneleri ile insitu binder bir mikser yardımı ile karıştırılıp zeminde 8mm kalınlık verecek şekilde uygulaması yapılır ve kotu alınır. Bu katman kuruduktan sonra aynı işlem EPDM ürünler ile tekrar dökme binder ile karıştırılır. Epdm kalınlığı istenildiği şekilde 5mm yada 7mm olacak şekilde zemine uygulaması yapılır. Eğer oyun yada kulvar çizgileri isteniyorsa Poliüretan sonkat boya ile işlem yapılarak sonlandırılır.

Uyarı: Epdm zemin kaplamalarda mavi ve sarı renk kaplamalar insitu binderin aromatik yapısından kaynaklı olarak rengi yeşile döner 60 gün süre sonrasında renkeri tekrar normal haline kavuşur.

Kullanılacak Ürünler                                  Sarfiyat

Poliüretan Primer                                          0,15-0,25 kg/m²

SBR Granül                                                  0,65 kg/m²(1mm kalınlıkta)

EPDM                                                           0,85-1 kg/m²(1mm kalınlıkta)

Poliüretan Sonkat Boya                                0,04-0,05 kg/m²

Sandviç Tartan Zemin Kaplama

Sistem Tanımı

 Sandviç sistem tartan zemin kaplama sistemleri özellikle koşu yolları, stadyum kenarları gibi zeminde elastikiyetin yoğun kullanıldığı profesyonel yerlere uygulanır. Bu sistem profesyonel alanlarda prpfesyonel atletler tarafından özellike antreman amaçlı kullanıldığı için IAAF standardı aranmaktadır.

Uygulama Detayları

 Kürlenmesini tamamlamış olan beton ya da asfalt zemine nem geçişini engelleyecek şekilde poliüretan primer uygulaması yapılır. Nem bariyeri uygulamasından sonra 1-4 mm SBR granül taneleri ile insitu binder bir mikser yardımı ile karıştırılıp zeminde 10mm kalınlık verecek şekilde uygulaması yapılır ve kotu alınır. Bu katman kuruduktan zeminde oluşan gözenekli yapıyı gidermek ve bir sonraki katmana hazırlık olması amacı ile poliüretan macun ile gözenekler kapatılır. Gözenekleri kapalı sistemin üzerine poliüretan self levelling çekimi yapılırken bir diğer taraftan serpme şeklinde epdmler henüz kurumayan self levelling üzerine atılır. Bu yöntem ile zeminde pürüzlü bir yapı elde edinmek istenir. daha sonra poliüretan self levelling kürlendiğinde fazla epdmler süpürülerek alınır. Eğer oyun yada kulvar çizgileri isteniyorsa Poliüretan sonkat boya ile işlem yapılarak sonlandırılır.

Kullanılacak Ürünler                                  Sarfiyat

Poliüretan Primer                                          0,15-0,25 kg/m²

SBR Granül                                                  0,65 kg/m²(1mm kalınlıkta)

Poliüretan Macun                                         1,46-1,5 kg/m²

Poliüretan Self Levelling                               2,2-2,3 kg/m²

EPDM                                                           0,85-1 kg/m²(1mm kalınlıkta)

Poliüretan Sonkat Boya                                0,04-0,05 kg/m²

Kauçuk Karo Zemin Kaplama

Sistem Tanımı

 Kauçuk karo özellikle çocuk oyun parkları, bahçe zemin kaplamaları, fitness spor salon zemin kaplamalarında kullanılan yüksek darbe emici yapısı sayesinde yüksekten düşmelerde herhangi bir yaralanmayı önleyen en etkili sistemlerdendir. 

Uygulama Detayları

 Kauçuk Karoların zemine uygulanmasında önce zemin tamamen temizlenmeli ve uygulama yapılcak zemin mutlaka ondülasyonlardan uzak olmalıdır. Farklı kalınlıklarda kauçuk karolar zemine çift kompenantlı poliüretan yapıştırıcı ile yapıştırılarak kullanıma hazır hale getirilebilir. Kauçuk karolar ayrıca epdm yüzeyli kauçuk karo olarakta hazırlanabilir.

Kullanılacak Ürünler                                 Sarfiyatlar

Poliüretan Yapıştırıcı                                   0,9-1 kg/m²

Kauçuk Karo                                                2-2,5-3-4-5 cm kalınlıklarda

 

Fitness Spor Salon Zemin Kaplama

Sistem Tanımı

Sosyal tesiler, oteller, özel fitness salonları, site içlerinde yer alan kapalı spor salonları için özellikle darbe emici yapıya sahip olan kaplamalardır.

Uygulama Detayları

Fitness spor salon zeminleri kauçuk karo, sbr rulo ya da epdm li sbr kauçuk rulo kullanılarak zemine poliüretan yapıştırıcı ile yapıştırılır.

Kullanılacak Ürünler                            Sarfiyatlar

Sbr Kauçuk Rulo                                    3-10 mm kalınlıklarda            

Kauçuk Karo                                          2-5 cm kalınlıklarda

EPDM-SBR Rulo                                   3-10 mm kalınlıklarda  

EPDM Yüzeyli Kauçuk Karo                  2-5 cm kalınlıklarda

Poliüretan Yapıştırıcı                             0,9-1,1 kg/m²