Sistem Tanımı

 Polyurea hammadde girdileri ve oluşumu bakımında güçlü amin yapısı sayesinde çok dayanıklı bir malzemedir. Polyureanın bu denli dayanıklı olması savunma sanayi, yapı güçlendirmeleri, sıvı tankları, çatılarda oluşan su sızıntıları, evlerinizin teraslarında önleyemediğiniz rutubet nem gibi problemler için çözüm yolu olarak düşünülmüştür. Çatı ve teraslarınızda ya da benzer olarak su yalıtımı şikayetlerinizde Polyurea diğer yalıtım gruplarına göre çok daha hızlı ve düzgün bir görüntü oluşmasına da sebep olur.

Uygulama Detayları

Su sızdırmasını engelleyemediğiniz yapılarda öncelikle zemini toz, kir ve nemden tamamen arındırıyoruz. Temiz zemine dayanımı yüksek olan epoksi primer ile kaplıyoruz. Zeminde nemlilik oranını düşüremediğimiz koşullarda nem töleranslı epoksi astar alternatif çözüm olarak kullanıyoruz. Kürünü almış olan epoksi astar yüzeyine çift bileşenli olacak şekilde hazırlanmış, makina ve hortum bağlantıları yapılmış Polyurea uygulanır. Polyureanın en büyük artısı uygulama için kullanılan püskürtme makinası belirli oranda varillerden Polyurea ürününü çeker 45°-50° önceden ısıtılmış hortumlarda hızla ilerler, son çıkış noktası olan püskürtme tabancasının nozulunda yüksek bir basınç ile A ve B bileşen karışır ve dokunduğu yüzeyde yalnızca 5-10 sn gibi bir sürede sertleşir. Polyureanın üzerine istenirse uv dayanımlı poliüretan sonkat boya uygulanabilir.

Öneri: Polyurea su yalıtımında dikkat edilmesi gereken husus "Hibrit Polyurea" adı altında saf yapısı ile oynanmış gerçekliğinde uzaklaşmış ürünlere dikkat ediniz.

Kullanılacak Ürünler                                         Sarfiyatlar

Epoksi Primer(astar)                                           0,25-0,35 kg/m²

Nem Töleranslı Epoksi Astar                              0,25-0,35 kg/m²

Polyurea                                                             2-3 kg/m²

Poliüretan Sonkat Boya                                      0,15-0,25 kg/m²