Hotline
0530 970 55 54
Haberler - Spor Zemin Kaplamaları
İnternet Sitemiz Yayında

İnternet sitemiz yayın hayatına başlamıştır. Bizimle ilgili haberleri internet sitemizden takip edebilirsiniz.

Hoşgeldiniz

İnternet sitemizi masaüstü bilgisayarınızla, notebook, tablet ve akıllı telefonlarınızla sorunsuz bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

İnternet sitemizin sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızdan anlık olarak duyurularımızı görebilirsiniz.

Akrilik Spor Zemin Kaplama Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

     Akrilik Spor Zemin Kaplama Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

Akrilik zemin kaplama sistemleri için en önemli konu nasıl bir zemine yapılması gerektiğidir. Akrilik zemin kaplama yapılan spor sahalarının yapılacak olan alt yapıda beton ya da asfalt kullanım farkı çok önemlidir. Akrilik zemin kimyasalları yapı gereği asfalt zemine çok daha uygun olduğundan ilk kural akrilik zemin sistemleri asfalt üzerine kaplanmalıdır. Beton zemin üzeri akrilik zemin kaplama kesinlikle önerilmemektedir. Beton zemin üzeri akrilik zemin kaplamalar betonun daha ucuz bir maliyeti olması ve asfalt üzeri akrilik zemin kaplamaya göre daha kolay uygulanabilir olması tercih konusu olsa da akrilik ürünler bulundukları zeminde nefes almak ister ama beton zemin gözeneksiz yapısında dolayı akrilik zemin sistemlerine bu imkanı sunmaz. Bu yüzden asfalt üzeri akrilik zemin kaplama sistemlerine göre beton üzeri akrilik zemin kaplamanın ömrü daha kısadır.

 

 

Poliüretan Yapıştırıcı Nasıl Kullanılır?

Poliüretan Yapıştırıcı Nasıl Kullanılır?

Poliüretan yapıştırıcılar genel amacı itibari ile halı saha yapımında, kauçuk karo zemin döşemelerinde, sbr kauçuk rulo kaplamalarda ve bunun gibi diğer yapıştırma işlerinde kullanılabilir. Poliüretan yapıştırıcı çift bileşenli yapısı ile tutunduğu yüzeye çok güçlü bir tutunma kuvveti sağlar. Bir poliüretan yapıştırıcı A ve B bileşenlerinden oluşur. Poliüretan yapıştırıcı kullanılmadan önce mutlaka uygulaması yapılacak alan hazır olmalıdır. Örnek vermek gerekirse sentetik çim halı kaplanacaksa halı tamamen serilmiş yalnızca yapıştırma işi kalmış olmalıdır. Hazır olan alanda çift bileşenli poliüretan yapıştırıcılar açılarak küçük olan B bileşen büyük olan A bileşenin içersine tamamen dökülür. Karıştırıcı bir mikser yardımı ile poliüretan yapıştırıcı bileşenleri yaklaşık 3-4 dk orta devirde karıştırılır. Elde edilmiş olan karışım ambalaj içerinde 30 dk içersinde kürlenmesini tamamlamış olacak donuk bir hale geleceği için kullanılamayacaktır bu yüzden karışımı yapılmış olan poliüretan yapıştrıcı 30 dk içinde tüketilmedilir. Kullanıma hazır olan poliüretan yapıştırıcı tırnaklı bir mala ile zemine uygulanır 6 saat gibi bir süre içersinde kürlenmesini tamamlar.

Dikkat Edilmesi Gereken Konular

  • Poliüretan yapıştırıcı sıcak bölgelerde daha hızlı kürleneceği için daha hızlı tüketilmedilir.
  • Poliüretan yapıştırıcı hidrofobik yapısından dolayı kullanım sırasında yada kullanımdan 6 saat sonraya kadar kesinlikle su yada neme maruz bırakılmamalıdır.
  • Soğuk bölgelerde kürlenme süresinin uzaması normal bir durumdur. Kullanım sıcaklık aralığı +7°<->+45° dereceleridir.
  • Kullanım sırasında yapıştrııcı kesinlikle bölünerek kullanılmamalıdır.
  • Poliüretan Yapıştırıcı içerisine herhangi bir inceltici katkı koyulmamalıdır.

Su yalıtımı için en iyi çözüm nedir?

Su yalıtımı için en iyi çözüm nedir?

Su yalıtımı konusunda öncelikle bilinmesi gereken en önemli konu kesinlikle 

"Su yalıtımında en doğru ürün budur."

"Su yalıtımı için en iyi çözüm şu yada bu sistemdir."

gibi ibarelerden uzak durmanız gerektiğidir. Su yalıtımı problemleri yalıtım probleminin oluştuğu yere, durumuna, yalıtım şiddetine, neme yada suya ne derece maruz kalındığına vb. sorunlara göre çözümler içermektedir. Basit bir alanda nem şiddeti düşük olan bir noktaya en profesyonel su yalıtımlarının kullanılmaması gerektiği gibi, sorunların çok fazla olduğu yerler içinde en basit ürün grupları kullanılmamalıdır. Su yalıtım probleminin oluştuğu noktayı iyi keşfetmek bu konuda doğru bir ekibe başvurarak çözümler edinmek önemlidir. Özellikle son yıllarda edinilmiş bazı kalıplar su yalıtımı problemi yaşayan insanlar için çözüm olmadığı gibi ciddi bir maliyet harcamalarına da sebep olmaktadır. Bu yüzden doğru ürün ve doğru sistemi bulmak çok önemlidir. Basit alanlarda su yalıtım sorunları için basic primer ürünleri kullanımı yeterli olacaktır. Evlerde yer alan rutubetleri gidermek için Akrilik Primer kullanımı doğru bir seçim olacaktır. Nefes alan bir yapı oluşturacağı gibi üzerinin boya tutmasına da müsaade eden bir su yalıtım çözümüdür. Daha şiddetli su yalıtım noktaları için Polyurea kullanım tercih edilmelidir. Polyurea yapıda su yalıtımını sağlayacağı gibi aynı zamanda yapı da güçlendirme amacı ile de kullanılabilir. Polyurea su yalıtımı yaptırmada mutlaka yalıtımı yapacak olan profesyonel ekibinize Saf Polyurea kullanması için uyarıda bulunmalısınız. Aksi halde piyasada çokça kullanılan ama ürünün saflığını bozan Hibrit Polyurea ürünler ile gerçel olmayan yalnızca maliyet düşürücü çözüm sunulabilir.

Bilgi Küpü İlkokulu Akrilik Zemin Kaplama

    Bilgi Küpü Koleji İlkokulu

Kocaeli de yer alan Bilgi Küpü Koleji bahçe zeminlerinde hem dekoratif hem de oyun alanları yapılması amacı ile başlamış olan akrilik zemin kaplama işimiz sona ermiştir.

Nesibe Aydın Okulları Akrilik Zemin Kaplama

   Nesibe Aydın Okulları Akrilik Zemin Kaplama

Nesibe Aydın okullarında yapılmış olan Cushion sistem Akrilik Zemin Kaplama işlerimiz sona ermiştir.

Zeray İnşaat Zeray Kent Spor Saha Akrilik Zemin Kaplama

    Zeray İnşaat Zeray Kent Spor Saha Akrilik Zemin Kaplama

Zeray İnşaatın Kocaelide yer alan Zeray Kent projesi içersinde yer alan spor sahlarından basketbol saha zemini ve tenis saha zemini sertifikalı bir sistem olan cushion akrilik zemin kaplama yapılarak ITF sertifikası ile teslim edilmiştir.

Ankara Metol İnşaat Akrilik Zemin Kaplama

    Ankara Metol İnşaat Akrilik Zemin Kaplama

Ankara Sincanda yer alan yeni bir inşaat projeinde Metol İnşaatın Akrilik zemin kaplama basketbol saha zemin kaplama işleri tamamlanıştır.