Sistem Tanımı

 EPDM zemin kaplama sistemleri özellikle çocuk parkları daha amatör olarak kullanılan zeminlerde elastikiyetin yoğun talep edildiği yerlere uygulanır. Çocuk oyun parkı zeminlerinin haricinde koşu yolu zeminlerinde okul bahçe zeminlerinde bisiklet yolu zeminlerinde kullanılır. genellikle 8 mm sbr garnül üzerine 5mm yada 7mm EPDM dökme zemin uygulaması olarak yapılır.

Uygulama Detayları

 Kürlenmesini tamamlamış olan beton ya da asfalt zemine nem geçişini engelleyecek şekilde poliüretan primer uygulaması yapılır. Nem bariyeri uygulamasından sonra 1-4 mm SBR granül taneleri ile insitu binder bir mikser yardımı ile karıştırılıp zeminde 8mm kalınlık verecek şekilde uygulaması yapılır ve kotu alınır. Bu katman kuruduktan sonra aynı işlem EPDM ürünler ile tekrar dökme binder ile karıştırılır. Epdm kalınlığı istenildiği şekilde 5mm yada 7mm olacak şekilde zemine uygulaması yapılır. Eğer oyun yada kulvar çizgileri isteniyorsa Poliüretan sonkat boya ile işlem yapılarak sonlandırılır.

Uyarı: Epdm zemin kaplamalarda mavi ve sarı renk kaplamalar insitu binderin aromatik yapısından kaynaklı olarak rengi yeşile döner 60 gün süre sonrasında renkeri tekrar normal haline kavuşur.

Kullanılacak Ürünler                                  Sarfiyat

Poliüretan Primer                                          0,15-0,25 kg/m²

SBR Granül                                                  0,65 kg/m²(1mm kalınlıkta)

EPDM                                                           0,85-1 kg/m²(1mm kalınlıkta)

Poliüretan Sonkat Boya                                0,04-0,05 kg/m²