Hotline
0262 371 60 69
Akrilik Zemin Kaplama - Spor Zemin Kaplamaları
Beton Üzeri Akrilik Zemin Kaplama

Sistem Tanımı

 Beton üzeri akrilik zemin kaplama sistemi kürlenmesini tamamlamış olan hazır beton üzerine katman katman oluşan akrilik malzemelerinden bir araya gelmiş bir sistemdir. Akrilik sistemler standart sistem akrilik olarak ya da cushion sistem akrilik olarak zemine kaplanabilir. Basketbol saha zemini, voleybol saha zemini ve tenis saha zeminlerinde bu sistem kullanılabilir.

Uygulama Detayları

  • Standart Sistem Akrilik Zemin Kaplama

 Standart sistem akrilik zemin kaplama beton üzerine yapılan en basic sistem olarak geçmektedir. Bu sistem uygulamasında kürlenmesini tamamlamış olan zemine epoksi astar ya da poliüretan primer ile nem geçişini engelleyecek bir katman oluşturulur. Bu katman üzerine Akrilik Resurfacer zemin düzenleyici uygulaması yapılır. Zemin düzenleyici mevcutta görülen hatları, çatlakları vs doldurarak üzerine gelecek son kat boya katmanlarının bağlanmasına yardımcı olur. Zemin düzenleyici kürlenmesini aldıktan sonra Akrilik sonkat boyanın ilk katı olan color coat uygulaması yapılır sonrasında topcoat ürünü zemine kaplanır bu iki katman arasında en büyük farklılık Akrilik topcoat ürününün silikon esaslı su geçirimsiz bir yapıda olmasıdır. 

  • Cushion Sistem Akrilik Zemin Kaplama

​​ Cushion sistem akrilik zemin kaplama beton üzerinde yapısındaki granülize esnek tanecikleri ile zemine esneklik kazandırır. Cushion sistem akrilik zemin kaplamalarında cushion katmanı istenildiği kadar atılabildiği gibi, kalın ve ince cushion olarak ikiye ayrılır. Bu sistem uygulamasında kürlenmesini tamamlamış olan zemine epoksi astar ya da poliüretan primer ile nem geçişini engelleyecek bir katman oluşturulur. Bu katman üzerine Akrilik Resurfacer zemin düzenleyici uygulaması yapılır. Zemin düzenleyici mevcutta görülen hatları, çatlakları vs doldurarak üzerine gelecek sonkat boya katmanlarının bağlanmasına yardımcı olur. Zemin düzenleyici kürlenmesini aldıktan sonra cushion katmanları atılır. Zemin elastiki yapısına kavuşmuş olur. Daha sonra akrilik sonkat boyanın ilk katı olan color coat uygulaması yapılır sonrasında topcoat ürünü zemine kaplanır. Saha çizgileri çizilerek sonlandırılır.

Kullanılacak Ürünler                                  Sarfiyat

Poliüretan Primer                                          0,15-0,25 kg/m²

Epoksi Astar                                                 0,15-0,25 kg/m²

Nem bariyerli Epoksi Astar                           0,15-0,25 kg/m²

Akrilik Resurfacer                                         0,4-0,5 kg/m²

Akrilik Cushion                                             0,4-0,5 kg/m²

Akrilik Sonkat Boya                                      0,85-0,95 kg/m²

Asfalt Üzeri Akrilik Zemin Kaplama

Sistem Tanımı

 Asfalt üzeri akrilik zemin kaplama sistemi kürlenmesini tamamlamış olan asfalt üzerine katman katman oluşan akrilik malzemelerinden bir araya gelmiş bir sistemdir. Asfalt üzeri akrilik zeminler cushion sistem akrilik olarak zemine kaplanabilir. Beton üzeri akrilik zemin kaplamaya göre asfalt üzeri akrilik zemin kaplama her zaman daha uzun ömürlü ve yapı olarak asfalta daha iyi tutunarak canlı bir görüntü oluştururlar. Basketbol saha zemini, voleybol saha zemini ve tenis saha zeminlerinde bu sistem kullanılabilir.

Uygulama Detayları​

  • Cushion Sistem Akrilik Zemin Kaplama

​​ Cushion sistem akrilik zemin kaplama asfalt üzerinde yapısındaki granülize esnek tanecikleri ile zemine esneklik kazandırır. Cushion sistem akrilik zemin kaplamalarında cushion katmanı istenildiği kadar atılabildiği gibi. kalın ve ince cushion olarak ikiye ayrılır. Bu sistem uygulamasında kürlenmesini tamamlamış olan zemine akrilik primer ile nem geçişini engelleyecek bir katman oluşturulur. Bu katman üzerine cushion katmanları atılır. Zemin elastiki yapısına kavuşmuş olur. Daha sonra akrilik sonkat boyanın ilk katı olan color coat uygulaması yapılır sonrasında topcoat ürünü zemine kaplanır. Saha çizgileri çizilerek sonlandırılır.

Kullanılacak Ürünler                                  Sarfiyat

Akrilik Primer                                                0,15-0,25 kg/m²

Akrilik Cushion                                             0,4-0,5 kg/m²

Akrilik Sonkat Boya                                      0,85-0,95 kg/m²

SBR Kauçuk Rulo Üzeri  Akrilik Zemin Kaplama

Sistem Tanımı

SBR kauçuk rulo üzeri akrilik zemin kaplama sistemi kürlenmesini tamamlamış olan hazır beton ya da asfalt zemin üzerine katman katman oluşan akrilik malzemelerinden bir araya gelmiş bir sistemdir. Bu sistemde yer alan SBR kauçuk rulo zemine esneklik kazandırdığı için özellikle profesyonel sistemlerde tercih sebebidir. Basketbol saha zemini, voleybol saha zemini ve tenis saha zeminlerinde bu sistem kullanılabilir.

Uygulama Detayları​

  • SBR Kauçuk Rulo Üzeri Akrilik Zemin Kaplama

​​ SBR kauçuk rulo mevcut zemine poliüretan yapıştırıcı ile yapıştırılır. Cushion sistem akrilik zemin kaplamalarda görüldüğü gibi cushion katmanı istenildiği kadar atılabildiği gibi kalın ve ince cushion olarak ikiye ayrılır. Cushion kaplaması yapılmış olan zemin tamamen esnekliğine kavuşmuş olur. Daha sonra akrilik sonkat boyanın ilk katı olan color coat uygulaması yapılır sonrasında topcoat ürünü zemine kaplanır. Saha çizgileri çizilerek sonlandırılır.

Kullanılacak Ürünler                                  Sarfiyat

Poliüretan Yapıştırıcı                                    0,8-0,9 kg/m²

SBR Kauçuk Rulo                                         3-10 mm arası istenilen kalınlıkta

Akrilik Cushion                                             0,4-0,5 kg/m²

Akrilik Sonkat Boya                                      0,85-0,95 kg/m²