Hotline
0530 970 55 54
Akrilik Zemin Kaplama - Spor Zemin Kaplamaları
Beton Üzeri Akrilik Zemin Kaplama

Sistem Tanımı

 Beton üzeri akrilik zemin kaplama sistemi kürlenmesini tamamlamış olan hazır beton üzerine katman katman oluşan akrilik zemin kaplama malzemelerinden bir araya gelmiş bir sistemdir.Beton üzeri akrilik zemin kaplama standart sistem akrilik zemin kaplama olarak, cushion sistem akrilik zemin kaplama ve sbr rulo üzeri akrilik zemin kaplama olarak zemine kaplanabilir. Basketbol saha zemini, voleybol saha zemini ve tenis saha zemini yapımında bu sistemler kullanılabilir.

Uygulama Detayları

  • Standart Sistem Akrilik Zemin Kaplama

 Standart sistem akrilik zemin kaplama beton üzerine yapılan en basic akrilik zemin kaplama sistemi olarak geçmektedir. Standart sistem akrilik zemin kaplama uygulamasında kürlenmesini tamamlamış olan zemine epoksi astar ya da poliüretan primer ile nem geçişini engelleyecek bir katman oluşturulur. Bu katman üzerine iyi bir akrilik zemin kaplama oluşması için Akrilik Resurfacer zemin düzenleyici uygulaması yapılır. Zemin düzenleyici Resurfacer mevcutta görülen hataları, çatlakları vs doldurarak üzerine gelecek akrilik son kat boya katmanlarının bağlanmasına yardımcı olur. Zemin düzenleyici Resurfacer kürlenmesini aldıktan sonra akrilik sonkat boyanın ilk katı olan color coat akrilik boya uygulaması yapılır sonrasında topcoat akrilik boya ürünü zemine kaplanır bu iki katman arasında en büyük farklılık Akrilik topcoat boya ürününün silikon esaslı su geçirimsiz bir yapıda olmasıdır. 

  • Cushion Sistem Akrilik Zemin Kaplama

​​ Cushion sistem akrilik zemin kaplama beton üzerinde yapısındaki granülize esnek tanecikleri ile zemine esneklik kazandırır. Cushion sistem akrilik zemin kaplama da cushion katmanı istenildiği kadar atılabildiği gibi, kalın cushion ve ince cushion olarak ikiye ayrılır. Cushion sistem akrilik zemin kaplama uygulamasında kürlenmesini tamamlamış olan zemine epoksi astar ya da poliüretan primer ile nem geçişini engelleyecek bir katman oluşturulur. Bu katman üzerine Akrilik Resurfacer zemin düzenleyici uygulaması yapılır. Zemin düzenleyici Resurfacer mevcutta görülen hataları, çatlakları vs doldurarak üzerine gelecek akrilik sonkat boya katmanlarının bağlanmasına yardımcı olur. Zemin düzenleyici Resurfacer kürlenmesini aldıktan sonra Cushion katmanları atılır.  Akrilik zemin cushion sayesinde elastiki yapısına kavuşmuş olur. Daha sonra akrilik sonkat boyanın ilk katı olan color coat akrilik boya uygulaması yapılır Sonrasında topcoat akrilik boya ürünü zemine kaplanır. Saha çizgileri çizilerek sonlandırılır.

  • SBR Kauçuk Rulo Üzeri Akrilik Zemin Kaplama

​​ SBR kauçuk rulo mevcut zemine poliüretan yapıştırıcı tutkal ile yapıştırılır. Sbr rulo üzeri Cushion sistem akrilik zemin kaplama da cushion katmanı istenildiği kadar atılabildiği gibi kalın cushion ve ince cushion olarak ikiye ayrılır. Cushion kaplaması yapılmış olan zemin tamamen esnekliğine kavuşmuş olur. Daha sonra akrilik sonkat boyanın ilk katı olan color coat akrilik boya uygulaması yapılır sonrasında topcoat akrilik boya ürünü zemine kaplanır. Saha çizgileri çizilerek sonlandırılır.

Kullanılacak Ürünler                                  Sarfiyat

Poliüretan Primer                                          0,15-0,25 kg/m²

Epoksi Astar                                                 0,15-0,25 kg/m²

Nem bariyerli Epoksi Astar                           0,15-0,25 kg/m²

Akrilik Resurfacer                                         0,4-0,5 kg/m²

Akrilik Cushion                                             0,4-0,5 kg/m²

Akrilik Sonkat Boya                                      0,85-0,95 kg/m²

 

Asfalt Üzeri Akrilik Zemin Kaplama

Sistem Tanımı

 Asfalt üzeri akrilik zemin kaplama sistemi kürlenmesini tamamlamış olan asfalt üzerine katman katman oluşan akrilik malzemelerinden bir araya gelmiş bir akrillik zemin kaplama sistemidir. Asfalt üzeri akrilik zemin kaplama cushion sistem akrilik olarak zemine kaplanabilir. Beton üzeri akrilik zemin kaplamaya göre asfalt üzeri akrilik zemin kaplama her zaman daha uzun ömürlü ve yapı olarak asfalt üzeri akrilik zemin kaplama asfalta daha iyi tutunarak canlı bir görüntü oluştururlar. Basketbol saha zemin kaplama, voleybol saha zemin kaplama ve tenis saha zemin kaplama yapımlarında bu sistem kullanılabilir.

Uygulama Detayları​

  • Cushion Sistem Akrilik Zemin Kaplama

​​ Cushion sistem akrilik zemin kaplama asfalt üzerinde yapısındaki granülize esnek tanecikleri ile zemine esneklik kazandırır. Cushion sistem akrilik zemin kaplamalarında cushion katmanı istenildiği kadar atılabildiği gibi. kalın ve ince cushion olarak ikiye ayrılır. Bu sistem uygulamasında kürlenmesini tamamlamış olan zemine akrilik primer ile nem geçişini engelleyecek bir katman oluşturulur. Bu katman üzerine cushion katmanları atılır. Zemin elastiki yapısına kavuşmuş olur. Daha sonra akrilik sonkat boyanın ilk katı olan color coat uygulaması yapılır sonrasında topcoat ürünü zemine kaplanır. Saha çizgileri çizilerek sonlandırılır.

Kullanılacak Ürünler                                  Sarfiyat

Akrilik Primer                                                0,15-0,25 kg/m²

Akrilik Cushion                                             0,4-0,5 kg/m²

Akrilik Sonkat Boya                                      0,85-0,95 kg/m²

 

SBR Kauçuk Rulo Üzeri  Akrilik Zemin Kaplama

Sistem Tanımı

SBR kauçuk rulo üzeri akrilik zemin kaplama sistemi kürlenmesini tamamlamış olan hazır beton ya da asfalt zemin üzerine katman katman oluşan akrilik malzemelerinden bir araya gelmiş bir akrilik zemin kaplama sistemdir. Sbr rulo üzeri akrilik zemin kaplama sisteminde yer alan SBR kauçuk rulo zemine esneklik kazandırdığı için özellikle profesyonel akrilik zemin kaplama sistemlerde tercih sebebidir. Basketbol saha zemin kaplama, voleybol saha zemin kaplama ve tenis saha zemin kaplama da bu sistem kullanılabilir.

Uygulama Detayları​

  • SBR Kauçuk Rulo Üzeri Akrilik Zemin Kaplama

​​ SBR kauçuk rulo mevcut zemine poliüretan yapıştırıcı ile yapıştırılır. Cushion sistem akrilik zemin kaplama da görüldüğü gibi sbr kauçuk rulo üzeri akrilik zemin kaplama da cushion katmanı istenildiği kadar atılabildiği gibi kalın cushıon ve ince cushion olarak ikiye ayrılır. Cushion kaplaması yapılmış olan zemin tamamen esnekliğine kavuşmuş olur. Daha sonra akrilik sonkat boyanın ilk katı olan color coat akrilik boya uygulaması yapılır sonrasında topcoat akrilik boya ürünü zemine kaplanır. Saha çizgileri çizilerek sonlandırılır.

Kullanılacak Ürünler                                  Sarfiyat

Poliüretan Yapıştırıcı                                    0,8-0,9 kg/m²

SBR Kauçuk Rulo                                         3-10 mm arası istenilen kalınlıkta

Akrilik Cushion                                             0,4-0,5 kg/m²

Akrilik Sonkat Boya                                      0,85-0,95 kg/m²